Europski tjedan kretanja – 11. MARATON U KOLICIMA „KOPRIVNICA 2016.“

image-0-02-01-e197cf1dffca9511b7f25077175c6eeb4bedc5209c8f6cb23b3cc923689bad0b-vPovodom Europskog tjedna kretanja, Udruga invalida Koprivničko – križevačke županije organizirala je 20. rujna na Zrinskom trgu u Koprivnici 11. maraton u invalidskim kolicima pod nazivom „Koprivnica 2016“. Članovi udruga osoba s invaliditetom okupili su se ispred sjedišta udruge COOR-a „Podravsko sunce“, te uz pratnju djelatnika Policijske uprave Koprivničko-križevačke pješačkim vlakom u 9,30 sati krenuli prema Zrinskom trgu, gdje se održao maraton u invalidskim kolicima. Na Zrinskom trgu natjecanje se održalo u četiri kategorije: žene, elektromotorna kolica, teže pokretne osobe s invaliditetom i sportaši osobe s invaliditetom. Članovi Društva distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida, Čakovec također su sudjelovali u maratonu gdje su odmjerili svoje snage u tri kategorije. U kategoriji „žene“ drugo mjesto osvojila je članica Društva Melanija Krčmar, u kategoriji „sportaši osobe s invaliditetom“ drugo mjesto osvojio je Alen Janković, dok je u kategoriji „elektromotorna kolica“ drugo mjesto osvojio Ivan Biber. Nakon završenog natjecanja i dodjele medalja, svim sudionicima je poslužen ručak te su ostatak vremena proveli u ugodnom druženju.